Najlepszy podręcznik do nauki przyrody!

Podręcznik do przyrody klasa 4 (dostępny w księgarni)“, czyli bestsellerowy podręcznik nauki przyrody! 

Podręcznik do przyrody klasa 4” to wydany w 2020 roku przez znane zarówno uczniom, jak i nauczycielem renomowane Wydawnictwo Nowa Era. Autorami tej książki, która przeznaczona jest do nauki przyrody w czwartej klasie szkoły podstawowej są: Joanna Stawarz, Feliks Szlajfer oraz Maria Marko-Worłowska.

Ten niezwykły podręcznik wprowadzi uczniów klas czwartych do niezwykle fascynującego przedmiotu, jakim jest przyroda. Autorzy publikacji pragną zachęcić swoich czytelników do odkrywania otaczającego ich świata. Książka składa się z siedmiu następujących działów, które napisane są prostym i niezwykle przejrzystym językiem:

– “Poznajemy warsztat przyrodnika”,

– “Poznajemy pogodę i inne zjawiska przyrodnicze”,

– “Poznajemy świat organizmów”,

– “Odkrywamy tajemnice ciała człowieka”,

– “Odkrywamy tajemnice zdrowia”,

– “Poznajemy krajobraz najbliższej okolicy”,

– oraz “Odkrywamy tajemnice życia w wodzie i na lądzie”.

Podręcznik cechuje się między innymi:

– podsumowaniem, które znajduje się na końcu każdego działu.

– ramkami “Warto wiedzieć”, w których uczniowie znajdą między innymi ciekawostki przyrodnicze,

– oraz “Słowniczkiem”, który wyjaśni czytelnikom tej książki wszystkie pojęcia związane z przedmiotem.

Nowa Era, czyli nowoczesne polskie wydawnictwo! 

To wydawnictwo, które cechuje się: wieloaspektowym, nowoczesnym oraz holistycznym podejściem do nauczania uczniów, zostało założone w 1992 roku przez Mariusza Kopera. Ta krakowska firma zajmuje się między innym wydawaniem: podręczników szkolnych, poradników dla nauczycieli oraz zeszytów ćwiczeń, wszystkie publikacje od Nowej Ery są cenione zarówno przez nauczycieli, jak i uczniów. Najbardziej znanymi seria, które wydaje to krakowskie wydawnictwo są “Biologia na czasie” oraz “Poznać przeszłość”. Warto również wspomnieć o tym, iż od 2005 roku firma wydaje również magazyn dla dzieci, który zatytułowany jest “Świerszczyk”. Wydawnictwo Nowa Era jest jednym z największych i najnowocześniejszych wydawnictw, które działają na rynku polskich publikacji edukacyjnych.